Living Hikes túra - Ősz a Visegrádi-hegységben

Visegrádi-hegység

MTSZ

Túra: 17 km, 582 m szintemelkedés

Nehézség: Közepesen nehéz útvonal, részben hegyoldalban kanyargó szűk ösvényeken, lesz benne kaptató is. Azok számára is teljesíthető, akik kirándultak már néhányszor. Menetidő 5 óra + pihenők, megállók. Útvonal a Visegrádi-hegység legszebb útvonalainak egyikén.

Mit fogsz látni?

• Végig az őszi erdőt, a téli "álomra" készülő természet színes frissességét.

• Pilisszentlászlóról, a hegyek között megbúvó faluból indulunk.

• Rátérünk az egyik legvadregényesebb turistaösvényre, mely vadászösvényből lett kialakítva, útközben a meredek hegyoldalban kanyargó ösvényről néhány helyen nagyszerű kilátás nyílik a Dunára és a környező hegyekre.

• A Pilisi Parkerdő Bertényi Füvészkertjében az élővilágról hallhatunk és láthatunk, köztük a télen sem szunnyadó különféle örökzöld fenyőkről. Itt megpihenünk egy piknikre (hozott élelemből).

• Az Ördögmalom-vízesés zúgója után felkapaszkodunk a Vízverés nyergébe, ahonnan egy szakaszon az Országos Kéktúrán gyalogolunk.

• A Borjúfő sziklaszirtjéről újabb irányból láthatjuk a környék panorámáját, mielőtt megérkezünk utunk céljához:

• a Visegrád felett magasodó Nagy-Villám kilátójához, ahol már a teljes Dunakanyari panorámát élvezhetjük, amit addig csak kisebb részletekben.

• Útközben próbálunk jelen lenni, figyelni a természetre, így szakaszonként lesz csendes időnk is, amikor egymással nem beszélgetve, egymástól kissé lemaradva, szemlélődve haladunk, és próbáljuk befogadni minden érzékszervünkkel azt, amiben vagyunk, amit látunk-hallunk-érzünk.

• Más szakaszokon kötetlenül beszélgethetünk, valamint próbálunk minél jobban találkozni a hellyel, ahol vagyunk, s általa, benne tükröződve önmagunkkal, saját életünkkel is. Ebben segítségünkre lesznek a helyi szakvezetőink és a túravezetőnk.

• A túrára magyarul nem tudó résztvevőket is várunk, emiatt a vezetés kétnyelvű lesz.

• A túrát a füvészkert Ördögmalom Éttermében zárjuk.

Túravezető: dr. Molnár András, magyar és angol nyelvű vezetéssel

Szervező: Viator Természetjáró és Kulturális Egyesület

Utazás: külön busszal Budapestről, hazaút a Duna-kanyar esti fényeiben

Részvételi díj: 3000 Ft + vacsora (helyben fizetendő kp-ben, tájékoztatásul az étlap:

Jelentkezési határidő: 2020. november 2. A programváltoztatás jogát fenntartjuk.

A túra az MTSZ támogatásával valósul meg, illetve minden résztvevő a Viator Egyesület vendége egy palacsintára.

Hozni kell: legalább 1.5 l vizet, élelmet napközbenre, időjárásnak megfelelő öltözetet (szél- és esőálló), terepre alkalmas lábbelit (túrabakancs, túracipő ajánlott).

Részvétel feltételei: a jelentkezés a részvételi díj átutatásával lesz teljes. A túra előtt egy héten belüli lemondás esetén nem tudjuk garantálni a befizetett díj visszatérítését, csak abban az esetben, ha az egész túra elmaradna a járványügyi szabályok szigorodása miatt

A túrát időjárástól függetlenül megtartjuk.

Érdeklődés: viatoregyesulet@gmail.com, 30/40-80-993, www.vandorut.hu

Regisztráció: https://forms.gle/8WPzGTed3jz9SBxy9

Esemény jellege
Gyalogos túra
Egyesületi?
Egyesületi szervezésű program
Kiket várunk?
Szeretettel várunk mindenkit, aki a hétköznapokból szeretne kiszakadni és a természetben felfrissülni!
Nyitott?
Nyitott program